Publikováno

Pozitivní myšlení záruka kvalitnějšího života

Iva Bauerová

První nejdůležitější krok je začít, začít přemýšlet jinak, začít věci dělat jinak. Prostě začít, něco začít. Druhým neméně důležitým krokem je soustředit se spíše na přítomnost, co bylo v minulosti, to nezměníte a nemá smysl se za minulost vinit. Také příliš nehleďte do vzdálené budoucnosti, protože skrze přítomnost tvoříme budoucnost, záleží na nás, jakou budoucnost si zajistíme, opět nemá smysl se z něčeho strachovat mnoho měsíců, či let dopředu. Naopak tento strach nás paralyzuje již v přítomnosti a my nevidíme možnosti řešení. Velmi často se soustřeďte na přítomnost!

Některé potíže je zcela zbytečné rozebírat, přemýšlet o nich, jednoduše je překročte a směřujte dál. Mnoho lidí se domnívá, že s každou životní překážkou musí bojovat. Naopak, pokud se na dané potíže soustředíte, jen je posilujete. Myšlenky, které věnujete potížím, vyvolávají nepříjemné emoce a pak nejste schopni tvůrčím způsobem danou situaci vyřešit. Jste ve stresu, ztrácíte kontrolu, cítíte se unaveni.

Jedna rada, jak řešit potíže, začněte si zpívat, to je jedno, zda umíte nebo neumíte. Zpěv pozitivně ovlivňuje tělo i mysl. Zpěvem si vyčistíte hlavu, buňky v těle dostanou více kyslíku. Doporučujeme jen pozitivní texty, jestli si na žádný text nevzpomenete, broukejte si melodii.

www.cestanadeje.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *